KORFBAL

Korfbal je míčová kolektivní hra, ve které spolu nastupují společně muži i ženy. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m. Obdélíkové hrací pole je rozděleno středovou čárou na dva stejné čtverce. V obou čtvercích stojí koš v jedné třetině vzdálenosti od zadní čáry k čáře.

Dva soupeřící týmy, každý tvořený 4 muži a 4 ženami, se snaží skórovat vstřelením míče do soupeřova koše, který je vysoký 3,5 m bez odrazové desky. Jedna polovina týmu plní na začátku hry obrannou roli. Po každých dvou vstřelených koších si hráči role vymění. Hrací doba je 2 x 25 minut (dospělí).

S míčem může hráč udělat jen dva kroky, dribbling není povolen. Nesmí se střílet, pokud je obránce na vzdálenost paže. Je zakázáno brát soupeři míč z ruky, musí být chycen, když je ve vzduchu. Je zakázáno hrát nohama, běhat s míčem a faulovat. Muž smí bránit pouze muže, žena ženu. Hlavními charakteristikami hry jsou všestrannost, týmová hra, omezený fyzický kontakt hráčů a rovnost mužů a žen ve hře.


Jak vznikl Vembloud korfbal club v Kolíně???

"Všechno se to začalo v listopadu 1989, kdy jsme chtěli založit basketbalový klub a jeli se zeptat kamarádky do K.Hory, jak to udělat. Ta nás přemluvila, ať založíme korfbalový oddíl, že to viděla na představení netradičních sportů?!. Oddíl vznikl  5.11. 1989.  Odehráli jsme pár zápasů (tehdy ještě hrál Děčín, Plzeň a Praha) a koncem ledna jsme odjeli na turnaj univerzitních týmů do Utrechtu! Holanďani  se hodně podivovali našemu pojetí korfbalu, a nechtěli nám věřit, že hrajeme jen 3 měsíce, protože jsme skončili na 5. místě. V roce 1992 jsme vyhráli ligu a v lednu 1993 jsme hráli na našem 1. Europa Cupu v Německu." 

Kalendář

27.09.2018 15:15

15. - 16. 9 2018 Mayor Cup, Prievidza (seniorský turnaj) - 6. místo

Výsledky

27.09.2018 14:42

Liga

Senioři - 1. místo

Mladší žáci - 4.místo

Minižáci - 4. místo

Turnaje

Korfbal 4

Český pohár - minižáci - 5. místo

                     - mladší žáci - 4. místo

International korfball weekend in Nitra - senioři - 2. místo na trávě, 3. místo v beach korfbale

Internationaal Korfbaltoernooi Focus (NED) - senioři - 1. místo

Mayor Cup 2018 (SVK) - senioři - 6. místo